Salotos – ypatingai lengvai auginamas augalas, o jų lysvė tilps net ir visai nedideliame darže. Ši daržovė nėra kaprizinga, tačiau geram salotų skoniui išlaikyti reikės įdėti šiek tiek pastangų.
Salotų auginimas nereikalauja ypatingos priežiūros ir augti jos gali praktiškai bet kur. Tačiau neretai sodininkai skundžiasi, kad salotos apkarsta, jų skonis pasikeičia.
Ar tai reiškia, kad suklydote jas augindami?
Svarbu įsidėmėti, kad tai šiek tiek lemia augalo veislė, taip pat ir jo amžius. Deja, peraugusios salotos būna ne tokios gardžios. Tačiau labiausiai jų gyvenimą „apkartina“ vandens stygius. Salotoms būtina drėgna žemė ir drėgnas oras. Salotų šaknys išsidėsčiusios dirvos paviršiuje, o lapai sultingi, tad vandens joms reikia daug.
Sausuoju ir šiltuoju periodu, salotas būtina laistyti kasdien. Vėsesnėmis dienomis – porą kartų per savaitę. Geriausia salotas laistyti vakare, kai saulė jau nusileidusi arba arti laidos. Ne mažiau svarbu lieti taip, kad nesušlaptų salotų lapai, kitaip jie pradės pūti. Patarimas: žemė ilgiau išliks drėgna, jei duobeles aplink salotas užbersite durpėmis ar nušienauta žole.
Auginti salotas galima visus metus, tačiau palankiausi sezonai – pavasaris ir ruduo. Vasarą, kuomet oras karštas, salotos neveši, leipsta lapai, o augalas augina žiedynstiebius. Norint auginti salotas vasarą, labai svarbu pasirinkti šiam sezonui tinkamiausias veisles arba sėklas sėti šešėliuotoje dirvos dalyje, kur jos galėtų pasislėpti nuo kaitrių saulės spindulių.
Tad net, jei atrodo, kad salotas auginti labai paprasta ir lengva ir jų gali užsiauginti bet kas, vis dėlto, klaidų pasitaiko ir šiame lengvame darbe. Štai todėl labai svarbu salotas tinkamai laistyti, pasirinkti sezonui tinkamiausias veisles ir pasirūpinti priedanga nuo karščio. Taip pat reikia žinoti, kaip tinkamai laikyti nepanaudotas salotų sėklas.