Skip to content
Home » Paskola su turto įkeitimu kredito unijoje: ką reikėtų žinoti?

Paskola su turto įkeitimu kredito unijoje: ką reikėtų žinoti?

  • by
paskola su NT įkeitimu

Norint pasiskolinti didesnę sumą pinigų svarbiam pirkiniui ar kitiems planams įgyvendinti, dažnas klientas ieško sprendimo, kokį skolinimosi būdą rinktis būtų geriausia. Rinkoje vienas populiariausių variantų tokiu atveju – paskola su turto įkeitimu. Tokią paskolą gali suteikti arba bankas, arba kredito unija. Kodėl kai kurie gyventojai mieliau renkasi kredito unijas? Atsakome į kelis dažniausiai užduodamus klausimus apie šį finansinės rinkos žaidėją.

Kokią uniją rinktis?

Skirtingai nei bankai, kredito unijos veikia geografiniu principu. Tai reiškia, kad ieškoti kredito unijos paprasčiausia būtų kreipiantis į centrinę kredito uniją ir ji nukreips į Jūsų savivaldybėje veikiantį filialą. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate Kauno priemiestyje, Jums paskolą galėtų suteikti Kauno regiono kredito unija. Į ją galite kreiptis nuvykę arba užpildę paraišką elektroniniu būdu. Žinoma, galite kreiptis ir į bet kurią kitą kredito uniją, tačiau geografinis pasirinkimo principas yra daug patogesnis.

Kokias paskolas suteikia unija?

Taip kaip ir bet kuris finansinės rinkos žaidėjas, kredito unija teikia įvairias paskolas. Labai svarbu iš anksto pasidomėti, kokios yra suteikiamos sąlygos. Pavyzdžiui, jeigu Jus domina paskola su turto įkeitimu, internete užpildę prašymą, galite gauti netgi asmeninį unijos pasiūlymą su Jums pritaikytomis sąlygomis. Tokia paskola gali siekti iki 200 tūkst. eurų, su vos 5,5 proc. siekiančiomis metinėmis palūkanomis. Žinoma, pasiūlymas priklauso nuo to, kokį NT turtą ketinate įkeisti.

Kas gali tapti kredito unijos nariais?

Skirtingai nei bankų sistemoje, kredito unijos veikia bendruomeniniu principu. Paskolos suteikiamos tik unijos nariams. Juo tapti gali bet kuris pilnametis šalies gyventojas. Norint tapti nariu,reikia užpildyti registracinę formą ir sumokėti nustatytą minimalų pajinį mokestį.

Kodėl unija geriau nei bankas?

Pirmiausia todėl, kad tai daug bendruomeniškesniais pagrindais veikianti sistema. Be to, labai dažnai kredito unijas žmonės pasirenka dėl patogių ir lanksčių suteikiamų sąlygų. Taip pat svarbu ir viešosios gerovės elementas. Nesvarbu, ar Jums reikalinga paskola su turto įkeitimu, ar kitokio tipo paskola, visi unijos privalomai mokami mokesčiai keliauja į valstybės biudžetą. Skirtingai nei atvejais, kai naudojamės užsienio kapitalo bankais, veikiančiais Lietuvoje. Dažniausiai didžioji pelno dalis nuplaukia į kitas šalis ir nepapildo mūsų biudžeto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *