Skip to content
Home » Kremavimas – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas

Kremavimas – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas

Mirtis yra neišvengiama. Tai yra natūralus procesas, tad kad ir kaip gyvename – tenka susitaikyti su tuo, kad kartais artimi ir mylimi žmonės mus palieka. Kai taip nutinka svarbiausia yra pasirūpinti, kad jų išėjimas į kitą pasaulį būtų kuo sklandesnis ir tuo pačiu labiau atitinkantis to asmens poreikius.

Pastebima, kad daugeliui žmonių kremavimas tampa viena reikalingiausių paslaugų. Kodėl? Tai lemia net kelios priežastys.

Stengiamasi, kad procesas būtų kuo paprastesnis

Šiais laikais organizuojamos laidojimo paslaugos skiriasi nuo tų, kurios buvo rengiamos prieš geras kelias dešimtis metų. Kodėl? Kadangi vis mažiau dėmesio skiriama religijai ir tuo pačiu aukštinamas velionio poreikis būti palaidotų taip, kaip jam labiausiai norisi. Ir tai gali būti netradicinės laidojimo paslaugos. Tokiu atveju kremavimas tampa svarbia to dalimi, kadangi stengiamasi, kad būtų kuo mažiau ašarų ir tuo pačiu kuo daugiau pozityvumo kalbant apie žmogų, kuris išėjo.

Kaina – patraukli

Nors kalbant apie laidotuves dažniausiai nesinori minėti pinigų, tačiau taip pat galima pastebti, kad kremavimas kainuoja vis pigiau. Natūralu, kad tai dažniausiai paskatina žmones rinktis šią paslaugą. Nors Lietuvoje kremavimo paslaugos atliekamos tik Kėdainiuose, tačiau kadangi pačios paslaugos gana pigios – velionio atvežimas tampa pigia, tačiau reikalinga paslauga. Visumoje tai ne tik mados, tačiau ir patogumo reikalas. O kadangi prieinamas daugeliui, natūralu, kad ir reikalingas.

Kinta požiūris į kapus

Pastebima, kad lietuvių požiūris į kapus taip pat kinta. Jeigu anksčiau buvo daug investuojama į kapavietes ir tuo pačiu atrodė, kad daugiausia dėmesio sulaukia tas, kuris ilsisi pačioje gražiausiose kapavietėje, tai šiuo metu taip pat daugiausia dėmesio skiria minimalizmui. Ir dėl to, kad paprasčiausiai laidojimo vietų skaičius Lietuvoje mažėja, ir dėl to, kad paprasčiausiai suvokiama, kad pagerbiama mylimą žmogų labiausiai tada, kai jis gyvas mintyse, o ne kai lankome ko kapą. O prisiminti galima bet kur, kur tik esate.

Svarbiausia, kad viskas ritualas būtų toks, koks labiausiai patiktų velioniui. Tai yra svarbiausias dalykas, kuriuo turi pasirūpinti kiekvienas artimasis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *