Skip to content
Home » Dyzelinių variklių privalumai ir trūkumai

Dyzelinių variklių privalumai ir trūkumai

  • by

 

Dyzeliniai automobiliai Europoje jau ne pirmus metus yra bene populiariausi. Daugelis vairuotojų, teikiančių pirmenybę automobiliams su dyzeliniais varikliais, yra gerai susipažinę su  visais jų ypatumais ir privalumais. Tačiau tiems, kurie susiduria su tuo pirmą kartą, gali iškilti nemažai klausimų. Pradėkime nuo to, jog renkantis variklį automobiliui, labai svarbu patikimas gamintojas. Cummins dyzeliniai varikliai – tai neabejotini lyderiai automobilių dalių rinkoje. Šiek tiek plačiau apie tai.

 

Pagrindiniai dyzelinių variklių privalumai

 

Švarūs, efektyvūs, patikimi ir patvarūs Cummins dyzeliniai varikliai gali pasigirti nemažu sąrašu privalumų. Išskirsime pačius svarbiausius:

  • Lyginant su benzininiais automobilių varikliais, dyzeliniai sunaudoja ženkliai mažiau kuro – vidutiniškai 30 %. Be to, dyzelinis kuras mūsų kainuoja pigiau, negu benzinas.
  • Padeda pagerinti traukos ir dinamikos charakteristikas, taip pat transporto priemonės valdymą. Kodėl taip nutinka? Atsakymas paprastas. Kuras dyzeliniuose varikliuose sudega, kai yra tiekiamas. Tai  padeda užtikrinti aukštą sukimo momentą esant žemoms apsukoms.
  • Dyzeliniai varikliai pasižymi aukštu naudingo veikimo koeficientu.  Jis gali siekti net  50 %.
  • Nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros, dyzeliniai įrenginiai užsiveda be sunkumų. Tam pasitarnauja pakaitinimo žvakės ir purkštukų pašildymas.

 

Dyzelinių variklių trūkumai

 

Transporto priemonės su dyzeliniais varikliais dažnai sulaukia kritikos dėl aplinkos taršos. Tai ne visai teisinga nuostata. Anglies dvideginio kiekis priklauso nuo automobilio darbinio tūrio ir sudegintų degalų kiekio. Kuo šis santykis yra didesnis, tuo daugiau teršalų sulaukia gamta. Būtent dėl šios priežasties, palyginus benzinines ir dyzelines transporto priemones, aišku, kad benzininėmis transporto priemonėmis į aplinką išmetama daugiau anglies dvideginio.

Kitas gana garsiai įvardijamas dyzelinių variklių trūkumas – pernelyg didelė remonto ir atsarginių detalių kaina. Pirkdami  Cummins originalias dalis tikrai  gausite profesionalias konsultacijas, ramybę ir pasitikėjimą, kad jūsų  variklis tarnaus Jums sklandžiai ir ilgai. Kalbant apie remontą, reikia paminėti, jog čia galioja viena taisyklė, tinkanti bet kokiam varikliui – laikantis profesionalų  nurodytų rekomendacijų ir tinkamai eksploatuojant automobilį, variklio remonto  poreikis iškils labai retai.

Galiausiai – šiuolaikiniai dyzeliniai varikliai yra visiškai begarsiai. Automobiliai, kuriuose įrengtas toks variklis, puikiai tiks ramioms užmiesčio kelionėms, taip pat jie patogūs didelėms kompanijos, šeimai, ir patikimai tarnaus nuolatinių apkrovų sąlygomis.

Tags:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *