Šiuo metu vartotojai turi daug pasirinkimų, kai reikia rinktis šildymo sistemą. Galima įsirengti pigų šildymo būdą dujomis arba naudoti šilumos siurblį. Pasirinkus pastarąjį variantą, turėsite dvigubą naudą savo namams, vasaros metu dar galėsite ir pajungti vėsinimo funkciją. Šaltas vanduo cirkuliuos grindyse esančiais vamzdeliais tokiu būdu sumažindamas bendrą temperatūros lygį patalpose.
Renkantis šilumos siurblį žmonėms daugiausia klausimų iškylą dėl siurblių efektyvumo ypač šaltomis žiemomis. Radėkime nuo to, kad tokių žiemų per pastaruosius metus nebuvo. Šaltukas tik retkarčiais pasirodydavo ir po kelių dienų dingdavo. Anksčau buvo sakoma, kad šilumos siurblys gali būti pagrindiniu šildymo šaltiniu tik tokiose šalyse kur klimatas yr švelnesnis. Dabar tai tapo visiškai nepagrįstas teiginys pagal pastarųjų metų temperatūrinius pokyčius mūsų šalyje ir bendrai visoje Europoje.
Netaupykite įrenginio kokybės sąskaita
Šilumos siurblių kokybė yra nevienoda. Įprasta, kad kuo brangesnis įrenginys, tuo jo suvartojamos elektros sąnaudos mažesnės, taip ir elektros sunaudojimas šilumai gaminti. Kiekvienais metais sutaupant bent po 100 eurų priklausomai nuo gamintojų ir modelio, per eilę metų gausis solidi suma, turėkite tai galvoje, nes šilumos siurbliai yra ilgaamžiai, juos galima eksploatuoti net iki 50 metų. Geresni techniniai parametrai garantuoja mažesnes eksploatacines išlaidas ir šildymo sąskaitas. Pirkti šilumos siurblį reikia apdairiai, nesiklausykite ką jums kalbą vienos parduotuvės konsultantas. Apklauskite keletos pardavėjų nuomones ir užduokite konkrečius klausimus apie jūsų būsto šildymą. Surinkite informaciją ir tik įvertine įvairius niuansus priimkite sprendimą savarankiškai. Jeigu norite, kad šilumos siurblys būtų ekonomiškas, žiūrėkite ar jis turi Energy Star vertinimą, modeliai skirti darbui prie žemesnės nei 35 laipsniai temperatūros yra tinkami Lietuvos klimatui. Į prastesnių parametrų įrenginius net nežiūrėkite.
Jeigu gali šaldyti, tegul ir šaldo
Žiūrint į šilumos siurblio išorinį bloką, tik specialistas gali pasakyti kokiaas funkcijas atlieka įrenginys. Paprastas žmogus tikrai nepasakys kuris aparatas ką sugeba. Kai renkatės šilumos siurblį, pagalvoti ir apie tai, kad sumokėję vos kelis šimtus daugiau, galite gauti dvigubą funkciją atliekantį siurblį. Tai galioja abiem siurblių tipams, kurie turi ir kondicionieriaus funkciją. Abiem atvejais aptarnavimas yra toks pats, jį reikia atlikti kas 3-5 metus, pageidautina, kad tai darytų savo srities specialistas.