Skip to content
Home » Vonios plytelės: kaip vonios kambarį padaryti išskirtinį?

Vonios plytelės: kaip vonios kambarį padaryti išskirtinį?

Namuose esate sukūrę išskirtinį stilių ir jo norite laikytis vonios kambaryje? Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti nelabai įmanoma, nes plytelėmis nelabai gali kažkuo nustebinti. Tačiau šiais laikais, technologijos yra ištobulėjusios ir plyteles gali pagaminti pačių įmantriausių formų, jos gali būti iškilusios ir dar visaip kitaip stebinti savo nestandartine vizualizacija. Tad vonios kambario dizainas gali būti labai įmantrius ir išsiskiriantis, kaip jį tokį padaryti, papasakosime šiame straipsnyje.

 

Spalvos

Norint sukurti išskirtinį stilių neverta orientuotis į neutralias spalvas, kurias galima sutikti beveik kas antrame vonios kambaryje. Jei norite tikrai išskirtinio vaizdo, tuomet reikėtų rinktis tikrai neįprastas spalvas. Tad jei esate pasiryžę drąsiems iššūkiams, rinkitės citrininę, obuolio žalumo spalvas, be to, puikus pasirinkimas bus oranžinė arba raudona spalva. Žinoma, galite plytelių spalvas maišyti, daryti skirtingų sienų ar grindų spalvas. Tik svarbu nepersistengti, nes kartais norint padaryti daugiau, galutinis vaizdas gali ne taip džiuginti. Jeigu vonios kambarį darote kur nors sodyboje arba name, kuris yra apsuptas žalumos, galite rinktis žemės spalvas. Taip leidžiant laiką vonioje atrodys, kad toli nuo gamtos nepabėgote ir tai sukurs jaukumo jausmą. Šiuo laikotarpiu gan populiarus derinys yra juoda-balta. Tad tokia spalvų paletė taip pat gali atrodyti ne kasdieniškai, ypač tada, kai padaromi neeiliniai spalvų raštai ir plytelės išdėstomos netvarkingai.

 

Formos ir dydžiai

Kaip žinia, plytelės gali būti pačių įvairiausių dydžių. Tad, jei norite vonios kambarį padaryti išskirtiniu, galite sienas daryti vieno dydžio plytelėmis, o grindis – kito dydžio. Be to, atskiroms sienoms taip pat galite rinktis skirtingus plytelių dydžius. Bet renkantis tokį variantą turėtumėte labai gerai apsvarstyti, nes tokios kombinacijos pasirinkimas reikalauja daug preciziškumo, jei norima, kad vonia atrodytų tikrai gražiai. Be to, verta žinoti, kad mažesnės plytelės, esančios vonios kambaryje, tarsi tampa labiau pastebimos, o didelės plytelės didina erdvę, tačiau klaidinga manyti, kad mažoje erdvėje sudėjus dideles plyteles, vonios kambarys vizualiai padidės. Toks variantas netinka ir geriau tokio pasirinkimo nedaryti. Vonios plytelės gali būti ir mozaikinio tipo, taip galite dekoruoti tam tikras detales arba pasirinktas sienas.

 

Išskirtinis plytelių paviršius

Turbūt esame pripratę, kad plytelių paviršius yra lygus arba turi tam tikrus raštus, nuo kurių ji tampa nelygi. Tačiau naujausios technologijos leidžia sukurti plyteles su įvairiais įdubimais, iškilimais, padarant tam tikrus šešėlius. Tad toks plytelių pasirinkimas būtų tikrai nestandartiškas ir vonios kambarį padarytų išskirtiniu. Jomis galite dekoruoti tik keletą sienos detalių arba taip išklijuoti visą sieną. Aišku, tokių plytelių verčiau nesirinkti grindims, nes tuomet bus nepatogu vaikščioti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *