Skip to content
Home » Vėdinimo sistema namui

Vėdinimo sistema namui

vėdinimas

vėdinimas

Per pastaruosius 5 metus net du kartus padaugėjo žmonių kurie vietoje tradicinės statybos namo renkasi ekonomiškai efektyvų namą. Kur slypi šios tendencijos esmė klausiame statybų ir remonto darbų vadovo Petro Kamenecko. Energetiškai efektyvūs namai patrauklūs pagrinde yra patrauklūs mažomis išlaidomis komunalinėms reikmėms. Mažesnis poreikis šildyti namus žiemą, paprastas įrengimas, tinka įvairaus klimato šalims ir dar vienas prioritetas kurį iškelia vis daugiau žmonių tai yra švaresnis oras namuose. Kaip to pasiekiama?

 

Problemų sprendimas

 

Vėdinimo sistemos esmė yra užtikrinti susikaupusio ir šviežaus oro apytaką, ši sistema veikia rekuperatoriaus ir ortakių pagalba ir tiekia patalpoms naują orą kurios reikia gerai žmogaus savijautai. Miegamiesiems, virtuvei, voniai ir svetainei gryno oro tiekimas yra pats svarbiausias, kitoms buitinėms patalpoms jo gali ir nebūti, bet dažniausiai šioje vietoje įsirengiantys tokias sistemas, netaupo. Tose vietose kur žmogus praleidžia daugiausia laiko susikaupia didžiausia koncentraciją nešvaraus, oro, kvapų, dulkių ir alergenų ir jeigu jų nepašalinama ilgainiui žmonės skundžiasi nuovargiu, galvos svaigimu, kosulių, odos ir nosies išsausėjimu. Taip yra todėl, kad ore trūksta deguonies ir šildant patalpas žiemos metu oras labai išsausėja iki kritinės ribos. Jeigu namas yra vieno aukšto, oro vėdinimo sistemą įsirengti yra labai lengvas nes užtenka vos keleto ortakių paskirstytų pagal kambarių išdėstymą. Naujos statybos namai dažniausiai neturi bėdų dėl drėgmės kaupimo ir pelėsių susidarymo taip kaip pasitaiko butuose todėl sakyti kad vėdinimo sistema reikalinga drėgmei pašalinti būtų neteisinga. Drėgmės kaupimosi padariniams šalinti greičiau reikalingas galingesnis ventiliatorius vonios kambaryje.

Kada planuoti?

 

Vėdinimo sistemos namui projektuojamos pagal plotą, kiek kubinių metrų oro reikia išsiurbti, svarbus gyventojų skaičius ir atsižvelgiama į rekomendacijas kiek kartų per valandą oras turi pasikeisti patalpose. Kokiame namo statybos etape apie tai reikia galvoti? Kuo anksčiau, tuo geriau. Paprastai apie namo vėdinimą žmonės galvoja dar prieš pradėdami statybą ir jau projektavimo stadijoje derinama vieta kurioje vietoje įrengti rekuperatoriaus šilumokaitį, kaip praversti ortakius ir paslėpti po apdaila.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *