Skip to content
Home » Terasos įsirengimas: ką būtina žinoti?

Terasos įsirengimas: ką būtina žinoti?

  • by

Dauguma žmonių, statydamiesi namą ar įsigydami naudą svajoja, kaip rytais terasoje gers kavą, po pietų skaitys knygą, o penktadienio vakarą sugužės visas būrys draugų ir artimųjų, su kuriais kartu jaukiai laiką leisite terasoje. Tačiau prieš įsirengiant terasą, būtina žinoti keletą svarbių dalykų, antraip galbūt įsirengsite ją netinkamoje vietoje ar pasirinksite netinkamas medžiagas. Tada bus veltui investuoti pinigai ir teks investuoti dar kartą.

Rytai, pietūs, vakarai

Pripažinkime, jog Lietuvoje lietus lyja dažniau nei šviečia saulė. Vos esant saulėtai dienai, lietuviai nori kuo daugiau jos sugerti į save ir papildyti vitamino D atsargas. Dėl šios priežasties, terasą žmonės dažniausiai įsirengia labiausiai saulėtoje namo pusėje. Terasų specialistai teigia, jog geriausia terasą statyti pietrytinėje, pietinėje ar pietvakarinėje namo pusėje. Renkantis namo pusę, svarbu įvertinti, ar rytinės, pietinės ar vakarinės saulės šilumos norisi. Visgi yra žmonių, kurie renkasi šiaurinę namo pusę, tačiau jos tikslas yra daugiau vengti tiesioginių vasaros saulės spindulių.

Patogu ir saugu

Įsirengiant terasą svarbu atsižvelgti, kad į lauką būtų patogu patekti iš vidaus, nereikėtų vaikščioti aplink namą norint išnešti vaišes svečiams. Taip pat išėjimas į terasą turi būti saugu vaikams – tad neturėtų būti aukštų slenksčių ar sunkių durų.

Apsauga nuo vandens

Lietus – nuolatinis mūsų palydovas Lietuvoje. Norint, kad terasa būtų ilgaamžė, svarbu rinktis vandeniui ir drėgmei atsparias medžiagas grindims. Tinkamiausia terasoms – spygliuočių mediena, kurią būtina impregnuoti vakuuminiu būdu. Taip pat, stoginės yra puikus sprendimas norint apsaugoti terasą nuo lietaus poveikio bei mėgautis buvimu lauke net ir lietingą dieną. Stoginės terasoms vis dažniau populiarėja ne tik dėl apsaugos nuo lietaus, bet ir dėl saulės šešėlio bei galimybės laikyti terasoje medžiaginius baldus.

Ne tik valgomasis

Nors terasa daugumai asocijuojasi su galimybe valgyti joje šiltuoju metų laiku, tačiau vis dažniau lietuviai joje įsirengia lauko sodelį, naudoja prieskoninių žolelių daržininkystės tikslais, taip pat sportuoja su treniruokliais (dviratis, bėgimo takelis).

Terasos – nenuginčijamas namų atributas. Jei tik yra galimybė turėti terasą, būtinai ją ir įsirenkite. Greitai pamatysite, kaip gera joje leisti laiką su šeima, draugais ar tiesiog skiriant laiko sau. O jei terasa su stogine, tą daryti galėsite ištisus metus, net ir lyjant lietui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *