Skip to content
Home » Surenkamas tvoros pamatas

Surenkamas tvoros pamatas

dav

Statantys tvoras dažnai susiduria su dilema – kokį tvoros pamatą pasirinkti? Tai rimta investicija, kainuojanti pakankamai brangiai. Įprasti išlieti betoniniai pamatai dažnai atrodo nelabai estetiškai, nes betonas nėra vienalytis ir greičiau apsineša nešvarumais. Daug klausimų ir galimų problemų, bet kaip jas visas išspręsti pakankamai nebrangiai ir efektyviai? Surenkamas tvoros pamatas yra vienas iš geriausių sprendimų. Kas tai yra ir kaip tai veikia?

Surenkamas tvoros pamatas nėra vientisas betoninis pamatas. Tai betono blokeliai, kurie yra įdedami tarp stulpų. Stulpai yra visada betonuojami 250 cm atstumu vienas nuo kito. Kiekvieno stulpo apačioje yra privirintos specialios auselės, į kurias įsistato pagrindo betoniniai blokeliai.

Kitas tvirtinimo būdas – U formos betoninis blokelis, kuris apglėbia tvoros stulpą, o tada blokeliai yra įstatomi į specialias betonines auseles blokelyje. Toks blokelis labai tinka, kai tvora statoma kalvotoje vietovėje.

Papildomai mūryti blokelių nereikia. Nenaudojami jokie varžtai ar kiti tvirtinimo elementai.

Blokeliai yra išlieti gamykloje sutankinant betoną pramoniniu būdu. Jų viduje yra įdėti armatūros strypai, todėl blokeliai yra patvarūs. Kadangi betonas yra tankus, mažai porų ir oro tarpų, pro jį ne taip stipriai praeina drėgmė, neardomas betonas po žiemos. Blokeliai būna dviejų spalvų –  vientisos grafito ir pilkos betono, todėl tikrai rasite tinkamą derinį su norima tvora.

Surenkamo tvoros pamato privalumai

 

Surenkamos tvoros pamato 1 metro kaina su montavimu yra 16 eurų. Dėl to reiktų pasiskaičiuoti, kiek pinigų išleistumėte liejamiems betoniniams pamatams su visais paruošiamaisiais darbais – kasimu, pagrindo paruošimu, polių betonavimu, klojinių surinkimu, liejimu, nekalbant dar ir apie aplinkos tvarkymą. Akivaizdu, kad pagrindinis surenkamo pamato privalumas yra kaina.

Kitas svarbus privalumas – lankstumas. Kai tvora statoma kalnuotoje vietovėje arba sklype su nuolydžiu, surenkamas tvoros pagrindas gali būti sumontuojamas pakopomis, taip siekiant, kad tvora gautųsi tiesi, ne laiptuota.

Reguliuojamas tvoros pagrindo aukštis – dar vienas ne mažiau svarbus privalumas. Visi blokeliai yra gana standartiniai – 249 cm ilgio ir 20, 25 arba 30 cm aukščio. Jei reikia aukštesnio tvoros pagrindo, galima vienas ant kito sudėti du vienodo arba skirtingo aukščio blokelius ir padaryti pakankamai aukštą tvoros pagrindą. Tiek su vienu, tiek su keliais pakeltais blokeliais pati tvora yra aukščiau, ne prie pat žemės, todėl pjaunant žolę yra nebaisu sugadinti pačia tvorą, nes žoliapjovė atsitrenkia į pamatą. Tad toks pamatas iš dalies atlieka ir tvoros apsauginę funkciją.

Taipogi, montuojant surenkamus pamato blokelius yra panaikinamas tarpas, kuris atsiranda tarp tvoros segmentų ir žemės, ir gali siekti netgi  5-10cm. Tokių tarpų panaikinimas labai aktualus auginantiems augintinius ir norintiems, kad jie laisvai lakstytų kieme ir nepralystų pro tvoros apačią.

 

Tad surenkamas tvoros pamatas turi iš tiesų daug privalumų, yra greitas, efektyvus ir palyginti pigus tvorų pamatų sprendimas.

Tags:

1 thought on “Surenkamas tvoros pamatas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *