Skip to content
Home » Sraigtiniai pamatai: trumpa istorija ir privalumai

Sraigtiniai pamatai: trumpa istorija ir privalumai

  • by
namai

namai

Sraigtiniai pamatai/poliai, kuriuos dar įprasta vadinti poliniais pamatais ar tiesiog sraigtiniais poliais, nėra visiškai nauja technologija. Pirmasis rašytinis šaltinis apie šį pamatų tipą yra airių inžinieriaus Aleksandro Mitčelo straipsnis leidinyje „Civil Engineer and Architect’s Journal“. Tačiau dar iki 1848 m. pasirodžiusio straipsnio metaliniai sraigtiniai pamatai jau gerą dešimtmetį buvo gana plačiai naudojami įvairių statinių statyboje.

XIX a. pradžioje šis pamatų tipas buvo naudojamas švyturių, tiltų pamatams bei statant pajūrio prieplaukas ir molus. Amžiaus pabaigoje daugiau nei šimtas švyturių su poliniais metalo pamatais papuošė rytinę JAV pakrantę.

Pirmieji sraigtiniai pamatai buvo gaminami iš geležies, tačiau jų modeliams stigo tvirtumo, ilgainiui gamybos technologija tobulinta, patys pamatų modeliai pritaikyti įvairioms statinių konstrukcijoms. Pirmieji poliniai pamatai buvo įsukami rankomis, naudojant darbinių gyvulių jėgą ar pagalbinius suktuvus, vėliau pasitelkta hidraulinė jėga.

Šiuolaikiniai rinkoje dominuojantys poliniai pamatai sukurti remiantis daugybe tyrimų atliktų įvairiame dirvožemyje. Atliekant bandomuosius tyrimus, įprastai testuojamas tiek pamato tvirtumas esant skirtingai apkrovai, tiek ir pamato įsitvirtinimo grunte savybės bei gaminio atsparumas korozijai. Beje, galiausiai sukurti patogūs ir efektyvūs elektriniai pamatų įsukimo įrankiai.

Šiandien poliniai pamatai mūsų krašte dažniau slepiasi ne po švyturiais, bet po terasomis ar kitais nedideliais statiniais. Ši laiko patikrinta technologija puikiai pasitarnauja pačiose nepatogiausiose situacijose, gali būti pritaikoma pačiame įvairiausiame dirvožemyje, tinka statiniams ant šlaito ar drėgnuose regionuose.

Mūsų dienomis tai vis labiau populiarėjantis pasirinkimas statant modernias ir estetiškas terasas prie privačių namų. Visų pirma, šis metodas leidžia įrengti terasą nesudarkant išpuoselėtos kiemo aplinkos. Antra, įrengimas trunka vos dieną ar dvi, tad sutaupoma brangaus laiko. Be to, sraigtinių pamatų įrengimui nereikalingos specifinės žinios – šį darbą galite atlikti ir patys, tereikia tinkamų medžiagų ir įrankių bei šiokios tokios pirminės praktikos. Negana to, sraigtiniai poliniai pamatai gali būti lengvai išsukami ir susukami kitoje vietoje, tad puikiai tinka tiems, kurie mėgsta kartas nuo karto atnaujinti savo namų išvaizdą.

Kiekvienas išradimas pasiteisina, jei tik jis noriai ir plačiai naudojamas mūsų kasdieniniame gyvenime. Šiandien poliniai metalo pamatai tapo kasdiene „statybų duona“, todėl vis dažniau pamatysite terasas ar kitus statinius, kurių tvirtumo ir estetiškos išvaizdos paslaptis yra ne kas kita, o būtent sraigtiniai pamatai. Ši technologija per keletą šimtmečių galiausiai pasiekė savo aukso amžių, nes yra pakankamai universali, patogi ir ekonomiška.

Susidomėjote sraigtinių pamatų įrengimu, tačiau nežinote, kur kreiptis? „MDS terasos“ – polinių pamatų įrengimo profesionalai. Galime suteikti konsultaciją, prekiaujame visomis pamatų ir pačių terasų įrengimui reikalingomis medžiagomis, o tiems, kurie pasitiki savo jėgomis, išnuomosime visą būtiną įrangą.

Daugiau: https://www.mdsterasos.lt/sraigtiniu-pamatu-irengimas2/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *