Skip to content
Home » Šiltnamiai: kaip išsirinkti?

Šiltnamiai: kaip išsirinkti?

  • by
poilikarbonatas

poilikarbonatas

Jei turite nuosavą namą, sodybą ar vasarnamį, greičiausiai mėgstate būti gamtoje ir laisvą žemės plotą išnaudojate daržovių, vaisių ar kitų žalumynų auginimui. Ypatingai gerą derlių gali padėti atnešti šiltnamiai. Jie padeda pratęsti sezoną ir sutaupo nemažai laiko, nes pasirūpinus tinkama ekosistema viduje, derliaus auginimui galima skirti mažiau dėmesio nei juos auginant lauko sąlygomis. Tačiau visa sėkmė priklausys nuo to, kokie bus jūsų šiltnamiai. Todėl dalinamės keletu patarimų, kurie padės pasirinkti geriausią variantą.

Šiltnamiai ir jų tipai

Bene pigiausi šiltnamiai, kuriuos galima sutikti dažniausiai yra pagaminti iš plėvelės. Juos nesudėtinga sumontuoti ir pakeisti, tokie šiltnamiai suteikia visas reikiamas sąlygas auginti derlių. Dar vienas variantas – šiltnamiai, pagaminti iš polikarbonato lakštų. Jie puikiai sulaiko šilumą ir yra tvirti bei pakankamai atsparūs klimato pokyčiams ar žalingam aplinkos poveikiui. Skirtingai nei plėvelė, polikarbonatas geriau išlaiko savo formą ir gali tarnauti ilgiau. Praktikoje taip pat gali būti naudojami stiklo šiltnamiai. Jie atrodo prabangiai, gali būti įvairių dizainų ir papuošti jūsų kiemą. Tiesa, svarbu įvertinti tai, kad šalia šių šiltnamių turite būti labai atsargūs, nes nuo stipresnio smūgio jie gali tiesiog suskilti.

Dydis ir forma

Šiandien randamas itin platus šiltnamių pasirinkimas, todėl jį statant pirmą kartą gali būti sunku įvertinti dydį, formą, dizainą. Geriausia prieš tai tiesiog kruopščiai apgalvoti savo poreikius ir nepasiduoti pirmam įspūdžiui. Jei neturite pakankamai patirties, pradėkite nuo mažesnių, paprastesnių konstrukcijų ir jeigu ši veikla jums patiks, vėliau galėsite šiltnamį pakeisti nauju arba pastatyti antrą, modernesnį ir didesnį šiltnamį. Jeigu jums labai svarbus estetinis kiemo vaizdas, galite dairytis modernių, įmantrių formų šiltnamių, pagamintų iš šiuolaikiškų medžiagų.

Kur ieškoti?

Jei jus domina šiltnamiai, jų galite ieškoti įvairiose vietose. Turbūt populiariausios parduotuvės, galinčios pasiūlyti didelį pasirinkimą yra šiltnamiai „Ermitaže“, šiltnamiai „Moki veži“, ar šiltnamiai „Tvirtuolis“. Čia pirkėjai randa įvairių tipų, rūšių ir medžiagų šiltnamius, o parduotuvėse siūlomi ir lietuviški šiltnamiai, ir didelio populiarumo sulaukiantys rusiški šiltnamiai. Parduotuvių adresus galite rasti naudodamiesi „Google“ paieška. Tiesiog suveskite miestą, pavyzdžiui „šiltnamiai Kaunas“ arba „šiltnamiai Panevėžyje“ ir sistema parodys populiariausias vietas įsigyti šiltnamį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *