Skip to content
Home » Saulės kolektoriai vandens pašildymui

Saulės kolektoriai vandens pašildymui

  • by
kolektoriai

kolektoriai 

Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas namų ūkiuose tampa vis aktualesnis. Šie šaltiniai leidžia sumažinti namo energijos kaštus, kartu jie padeda kurti ekologišką švarią aplinką, sumažindami išmetamų CO2 dujų kiekį.

Jau keli metai, kaip Lietuvoje auga susidomėjimas saulės energetika. Elektros gamybai pasirenkamos saulės elektrinės, o vandens pašildymui – saulės kolektoriai.

Saulės kolektoriai: kaip veikia?

Kolektorius surenka saulės energiją ir perduoda ją į šilumnešį, o šis perduoda šilumą karšto vandentiekio ar pastato šildymo sistemai. Saulės elektrinės taip pat surenka saulės energiją, tačiau ją paverčia elektra. Pagaminta elektra gali būti naudojama visiems buitiniams prietaisams, namo ir vandens pašildymui.

Saulės kolektoriai būna plokštieji arba vakuuminiai. Pastarieji yra brangesni už plokščiuosius. Jie turi šilumą sulaikančius absorberius, kurių dėka patiriami mažesni energijos nuostoliai į aplinką. Vis tik jų sistemos yra sudėtingesnės, todėl ir kaina aukštesnė. Plokštieji kolektoriai efektyviau veikia balandžio – rugsėjo mėnesiais, kada saulė yra aktyvesnė. Jų sistemą sudaro kolektoriai, variniai vamzdžiai, akumuliacinė sistema, cirkuliaciniai siurbliai, išsiplėtimo indai, kitos detalės.

Daugiabučių namų gyventojams, besiruošiantiems renovuoti daugiabutį, vertėtų pagalvoti apie saulės kolektorių įrengimą. Jie pašildytų vandenį, todėl gyventojams nereikėtų mokėti šilumos tinklų karšto vandens paruošimo mokesčio. Renovuotų daugiabučių su saulės kolektoriais Lietuvoje vis daugėja.

Privačių namų gyventojams kolektorių sistemos naudingos, kai didelės vandens pašildymo sąnaudos. Jeigu namą ir vandenį ruošiamasi šildyti elektra, jo išlaikymo kaštus ženkliai sumažintų saulės elektrinės. Šiuo metu, parašius prašymą Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA), galima gauti apie 30 procentų kompensaciją saulės elektrinių įrengimui. Jos sumažintų elektros energijos kaštus 3 kartus, o atsiperkamumo laikas gavus paramą, būtų 5-6 metai.

Norėdami tinkamai nuspręsti, ar jūsų namų ūkiui labiau apsimokėtų turėti saulės elektrinę, ar užtektų saulės kolektoriaus, susisiekite su „Saulės grąža“ specialistais. Tai daugiau nei 8 metų patirtį turinti, šalyje pirmaujanti saulė energijos įmonė, kuri teikia aukščiausios kokybės paslaugas.

Šiuolaikiniai sprendimai, leidžiantys saulės spindulius paversti energija, užtikrina švarios energijos gamybą ir prisideda prie aplinkos užterštumo mažinimo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *