Skip to content
Home » Saulės elektrinės nauda namams

Saulės elektrinės nauda namams

  • by
saules elektrines

saules elektrines

Visame pasaulyje vis daugiau kalbama apie saulės energiją ir jos naudą ne tik gamtai, bet ir žmogui. Saulės įgalinimas padeda sutaupyti. Tai ypač aktualu tiems, kurie nori prisidėti prie Žemės išteklių saugojimo. Vis daugiau žmonių domisi saulės elektrinės nauda ir galimybėmis investuoti į tokį projektą.

 

Kodėl tai naudinga?

Pirmoji priežastis, dėl kurios daugiausiai gyventojų ima galvoti apie saulės elektrinės įrengimą, yra nuolat brangstanti elektros energiją. Galimybė investuoti į saulės energiją ir gaminti elektrą yra puiku būdas sutaupyti mokesčiams. Investavę į saulės elektrinę patys tampate nepriklausomu elektros gamintoju ir taip galite sutaupyti elektros energijai. Tiksliau, mokesčius už elektrą galite sumažinti net kelis kartus.

 

Kitas svarbus aspektas yra greitas investicijos atsiperkamumas. Dažniausiai investicija, kuri gali siekti kelis tūkstančius, atsiperka vos per kelis metus, o visas kitas laikas – Jūsų papildomas uždirbimo laikas. Dažniausiai skaičiuojamas investicijos atsipirkimo laikas – penkeri metai.

 

Be to, viena labiausiai motyvuojančių paskatų yra tai, kad šiuo metu Lietuvoje valstybė finansiškai prisideda prie tų, kurie nori ir nusprendžia įsirengti saulės elektrinę. Valstybė gali prisidėti ženklia dalimi, todėl ši investicija galiausiai Jums nieko nekainuos.

 

Kokie pasirinkimai?

Tiems, kurie galvoja apie saulės elektrinės įrengimą arba nuoma, rinkoje šiuo metu pasiūlymų yra apstu. Dažniausiai apie saulės elektrinę pradeda galvoti individualių namų savininkai. Jiems siūlomi keli skirtingi elektrinių variantai.

 

Pirmiausia, tai gali būti elektrinė ant namo stogo. Nesvarbu, ar Jūsų namas pastatytas su plokščiu, ar su šlaitiniu stogu, tiek ant vienos, tiek ant kitos konstrukcijos įmanoma įrengti saulės modulius. Labai svarbu, kad prieš įrengiant elektrinę, čia apsilankytų specialistai ir įvertintų montavimo galimybę.

 

Kitas variantas – rinktis saulės baterijų įrengimą ant žemės. Tai puikus sprendimas, jeigu turite ar nuomojate žemės dalį ir jos nenaudojate, o ant pastatų saulės modulių montuoti galimybės nėra arba to nenorite. Tai netgi paprastesnis elektrinės įrengimo variantas. Be to, tokią elektrinė paprasta prižiūrėti.

 

Jeigu patys neturite žemės arba gyvenate daugiabutyje – vis tiek galite investuoti į saulės energiją. Šiandien jau galima nuomoti elektrinės dalį ir taip dalyvauti procesuose. Tai puiki investicija tiems, kurie nori susigrąžinti pinigus už elektros energiją, net ir neturėdami galimybės įsirengti elektrinės patys.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *