Skip to content
Home » Medsraigtis medsraigčiui nelygu

Medsraigtis medsraigčiui nelygu

  • by
medsraigčiai

medsraigčiai

Tikriausiai neretam skaitančiajam faktas, jog tokios nedidelės tvirtinimo detalės kaip medsraigčiai sulaukia garbės ir net atskirai jomd dedikuojamo straipsnio, gali sukelti šypseną. Juk, kaip sakoma, svarbu ne ūgis! Nuo statybose naudojamų medsraigčių bei kitų tvirtinimo detalių didžia dalimi priklausys ir visos konstrukcijos tvirtumas. Taigi, susipažinkite – medsraigčiai ir svarbūs niuansai šiuos renkantis.

Jei nesate profesionalus statybininkas, užsukęs į ūkinių prekių parduotuvę ar statybinių prekių skyrių prekybos centre, galite ne juokais sutrikti: varžtų varžtelių čia tiek, jog ima suktis galva! Svarbu žinoti, jog tvirtinimo detalės skiriasi ne tik pavadinimu, paskirtimi ar kaina, bet pastarųjų gamyboje panaudotų medžiagos kokybe, įgręžimo būdu, galvučių rūšimi, antikorozine danga. Pasirinkę patį pigiausią variantą (juk visi tie varžtai atrodo vienodai!), rizikuojate, kaip tas skūpas, mokėti du kartus ar nukentėti dar stipriau. Reikėtų džiaugtis, jog nekokybiškos tvirtinimo detalės apie save praneša dar statybų pradžioje, o ne jau pastačius konstrukciją. Turbūt nesunku įsivaizduoti, kokias pasekmes gali turėti lentas „palikę“ varžteliai.

Po terminu „medsraigtis“ užšifruota ir pastarojo paskirtis. Šios tvirtinimo detalės yra naudojamos norint tarpusavyje sujungti medines dalis arba tam tikrą konstrukciją pritvirtinti prie medienos. Jei išgirsite žodį „medvaržtis“, nepsimeskite – kalbama apie tą pačią detalę. Medsraigčiai kaip tvirtinimo detalės naudojami jau seniai. Tiesa, jų, kaip ir kitų įrankių ar prietaisų statybose, technologijų pažanga taip pat nepaliko užmarštyje. Jei palygintumėte medsraigtį, įsigytą šiandien ir pagamintą prieš kelioliką metų, neabejotinai pastebėtumėte nemažai reikšmingų skirtumų. Aišku, technologinė pažanga ir šiuo atveju laimi. Naudotis medsraigčiais dabar kur kas patogiau nei buvo anksčiau. Šiandien ši tvirtinimo detalė primena tarsi mažą grąžtą, o tai kur kas pagreitina įgręžimo skylių ruošimo procesą. Patobulinta medsraigčio galvutė, kuri yra labai svarbi šio tvirtinimo elemento konstrukcinė dalis. Jei seniau gaminti medsraigčiai, gręžiami į kietesnę medieną, dažnai, neatlaikę apkrovos, išsinerdavo, tai šiandien rinkoje siūlomi (aišku, kokybiški ir patikimo gamintojo) kur kas šiuo (ir, aišku, kitais) atžvilgiu patikimesni. Išlenda ne medraigčio galvutė, o sustoja suktuvas. Aišku, kaip minėta, gauni tiek, kiek investuoji.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *