Skip to content
Home » Kur naudojami aliuminio profiliai

Kur naudojami aliuminio profiliai

 • by

Aliuminio profiliai yra viena iš populiariausių statybinių medžiagų, kuri statybose naudojama gana retai. Paradoksas, tačiau tai tiesa, nes statybose naudojami paprasti skardiniai profiliai, kurie būna dažniausiai cinkuoti. Jie naudojami gipso kartono plokščių montavimui. Aliuminio profiliai yra naudojami kiek kitose vietose. Apie jas – skaitykite šiame straipsnyje.

Visos statybinės medžiagos atsirado iš tam tikro poreikio. Jau gana seniai statytojams reikėjo labai lengvo ir tvirto metalo, iš kurio galėtų pagaminti įvairias standartines ir nestandartines konstrukcijas, rėmus, detales įvairiai technikai. Štai taip atsirado aliuminio profiliai. Jie lengvi, gana lankstūs ir paprastai apdirbami (pjaunami, lenkiami, gręžiami, šlifuojami), taip pat nebrangūs. Svarbiausia, jie yra perdirbami, todėl visos atliekos neišmetamos, o priduodamos metalo supirktuvėn. Teoriškai profilių atliekos galėtų po kurio laiko virsti naujais profiliais, jei tik papultų į tinkamą metalo apdirbimo gamyklą.

Aliuminio profiliai yra įvairių formų ir išmatavimų. Jų forma gana originali, primena žvaigždę arba snaigę. Tokia forma pasirinkta neatsitiktinai. Ji užtikina gana plono profilio stiprumą spaudžiant ir lenkiant. Aliuminio vamzdis nulenkiamas gana lengvai, tačiau panašaus diametro profilis kur kas atsparesnis įvairiam poveikiui.

Kam gi naudojami tokie aliuminio profiliai?

 1. Prekybinių stendų gamyba. Viena iš esminių sričių, kurioje naudojami aliuminiai profiliai yra įvairių konstrukcijų prekybai gamyba. Tai įvairūs stendai parodoms ir parduotuvėms. Profiliai gali būti montuojami kartu su paprastu ir organiniu stiklu, medienos plokštėmis, aliuminio skarda ir t.t. Parodose stovi daug tokių stendų.
 2. Biuro pertvaros. Šiuolaikiniai biurai išsiskiria savo bendra erdve, kur paprastai negalima atlikti jokių statybos darbų, todėl sienų įrengti nepavyks. Tokiam tikslui naudojami aliuminio profiliai, kurie atskiria erdves ir lengvai galima suformuoti kabinetus, konferencijų sales. Aišku, gali būti ir kitų biuro statinių, pavyzdžiui, klientų priėmimo vieta, nedidelės prekybinės spintos ir t.t.
 3. Apšvietimo sprendimai. Aliuminio profiliai idealiai tinka montuoti kartu su LED juostomis ar lemputėmis, todėl iš jų gaminami originalūs apšvietimo sprendimai.
 4. Lauko reklama. Lauko reklamos rinka pilna aliuminio profilių ir tentų. Pastatomas rėmas ir į jį įmontuojamas atspausdintas reklaminis tentas. Tai esminė lauko reklamos priemonė.
 5. Švieslentės. Tai irgi lauko reklamos priemonė, skirta naudojimui ant fasado. Sukuriama speciali dėžė, kurioje patalpinamos lempos ar net ekranai. Lieka tik pakabinti tokią švieslentę ir suprogramuoti bėgančią eilutę.
 6. Šviečiančios iškabos. Tai įmonių logotipai ir įvairūs užrašai, išlankstyti iš aliuminio profilių su įvairiais apšvietimo sprendimais. Dar vienas populiarus panaudojimo būdas.
 7. Saulės elektrinių laikikliai. Saulės elektrinės fotovoltiniai moduliai yra montuojami ant specialių aliuminio profilių, pritvirtintų prie stogo konstrukcijos. Tai viena iš populiariausių profilių panaudojimo sričių.
 8. Gamybiniai statiniai. Aliuminio profiliai tinka gaminti įvairiems stalams, spintoms, kurie yra naudojami gamybinėse patalpose.
 9. Polikarbonato montavimas. Kanalinis polikarbonatas yra viena iš populiariausių stogo dangų, o jam montuoti prie sienos naudojami būtent aliuminiai profiliai, rečiau, mediena.
 10. Statybos. Statybose aliuminio profiliai naudojami montuojant langus, duris, atliekant santechnikos darbus ir kitose srityse.

Kaip matote, aliuminio profiliai turi labai nemažai panaudojimo galimybių. Iš jų galima gaminti net robotus! Daugiau informacijos apie profilius – https://e-heliopolis.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *