Skip to content
Home » Kodėl reikalingas statybinio laužo išvežimas

Kodėl reikalingas statybinio laužo išvežimas

  • by
statybinio laužo išvežimas

 

Kai remontuojate namus, tikrai lieka nemažai šiukšlių. Joms išvežti reiktų specialaus konteinerio statybinėms šiukšlėms, o ne paprastų šiukšlių maišų ir buitinių atliekų konteinerių. Kodėl? Priežasčių yra keletas.

Statybinės šiukšlės nesunyksta

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko reikia atskirai mesti statybines šiukšles yra jų sunykimo laikas. Jos nesunyksta taip greitai, kaip buitinės atliekos. Įsivaizduokite, kiek metų turi praeiti, kad sunyktų mineralinės vatos gabalai. Jie juk gaminami iš akmens. Tai praktiškai amžina medžiaga. Kita populiari statybinė atlieka putų polistirenas gali sunykti per 100-200 metų. Armatūrai betone sunykti prireiks daugiau nei 1000 metų. Betonas, jei geros kokybės, gali išsilaikyti keletą tūkstančių metų, nebent bus atviroje vietoje, kur veiks natūrali korozija.

Dėl to statybinio laužo išvežimas yra privalomas. Juk tai gamtos teršimas, jei paliksite tokias atliekas kur miške ar tiesiog patvoryje.

Šiukšlės pavojingos sveikatai

Dauguma statybinių medžiagų neskleidžia jokių pavojingų cheminių atliekų. Po asbestinio šiferio skandalo, gamintojai įpareigoti nenaudoti bet kokių medžiagų, kurios su laiku gali kenkti žmonių sveikatai. Tačiau išlieka paprasčiausios traumos tikimybė. Priežastis – daug aštrių kampų ir rūdijantis metalas. Ant statybinių atliekų krūvos žaidžiantys vaikai gali grįžti su didelėmis durtinėmis ir plėštinėmis žaizdomis, kurios gali greitai užsikrėsti dėl rūdijančios armatūros. Tai gali baigtis net mirtimi. Dėl to statybinės atliekos renovacijos ar statybų metu turi būti verčiamos ne ant žemės, o į specialų konteinerį.

Neestetiškas vaizdas

Šiukšlės niekada nebuvo grožio objektas, kad ir kaip besistengtų šiuolaikiniai menininkai, kuriantys įvairias instaliacijas. Labai paprastas pavyzdys. Stovi gražus šiuolaikiškos architektūros namas su originaliu fasadu ir išplanavimu, o aplink jį pūpso kalnai statybinių šiukšlių. Ar norėtumėte tokį namą įsigyti ir jame gyventi? Juk šiukšlių kieme neužkasite, o į konteinerį neišnešite… Kartais aplinkos tvarkymas pareikalauja net daugiau investicijų, nei paties namo statyba.

Statybinio laužo išvežimas – nesudėtinga paslauga, kurią teikia specialios atliekų išvežimo bendrovės, tokios kaip Ekonova.lt. Jos turi specialius konteinerius, kuriuos veža specialūs vilkikai. Tokios įmonės bendradarbiauja su statybinių atliekų aikštelėmis, kur ir yra vežamos visos iš gyventojų statybviečių surinktos statybinės atliekos, „grūzas“. Ten jos dar šiek tiek yra parūšiuojamos, o kai kas net panaudojama (betono skalda naudojama gerbūvio darbams, nuotekoms, metalo atliekos tiesiog priduodamos į metalo laužo supirktuves, mediena panaudojama biokurui ir t.t.).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *