Skip to content
Home » Kavos aparatai: kaip išsirinkti?

Kavos aparatai: kaip išsirinkti?

  • by
kavos aparatai

kavos aparatai

Žmonės, kurie mėgsta kavą, pritars, kad nėra nieko geresnio už šviežios, kokybiškos kavos puodelį ryte. Deja, ne visi kavos paruošimo būdai garantuoja gerą skonį, o užpilamas kavas gurmanai laiko netikromis. Tiesa ta, kad norint gauti tikrai aromatingą, sodrų ir turtingą skonį, reikalingi kavos aparatai. Jie tinkamai apdirba kavos pupeles ir iš jų išgauna gerąsiais savybes, o jums nereikia drauge su kava ragauti jos tirščių ir rūpintis nešvarių puodelių šveitimu. Be to, kavos aparatai gali būti universalūs ir ruošti net kelių rūšių kavą, todėl ja galės mėgautis visi šeimos nariai, turintys skirtingus skonius.

Ne paslaptis, kad kavos skonis priklauso ir nuo to, kokį aparatą pasirinksite. Kavos aparatai gali būti labai įvairūs ir turėti skirtingas funkcijas. Kaip įsigyti kavos aparatą, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius?

Kavos aparatai ir jų tipai

Pirmas dalykas, kurį reikėtų apgalvoti, jei jus domina kavos aparatas – jo tipas. Pavyzdžiui, kapsuliniai kavos aparatai yra nedideli, kompaktiški ir greitai pagamina kavą naudodamiesi specialiomis kapsulėmis. Šis tipas tinka, jeigu negaminate didelių kiekių ir mėgstate 1–2 rūšių kavą.

Automatiniai kavos aparatai veikia greitai ir yra itin patogūs, nes vos vienu mygtuko paspaudimu pagamins norimą kavą ar kavos gėrimą: latė, kapučino, espreso ir pan. Šie aparatai gali pagaminti kavą ir iš pupelių, ir iš kapsulių ar jau sumaltos kavos, todėl galėsite kiekvieną kartą pasirinkti vis kitą paruošimo būdą. Automatiniai kavos aparatai populiarūs biuruose, jie tinka didesnėms šeimoms arba tikriems kavos gurmanams.

Pusiau automatiniai kavos aparatai yra mažesni ir turi ne tiek daug funkcijų, kaip automatiniai. Jie puikiai tiks tiems žmonėms, kuriems patinka kavos ruošimo procesas ir jie gali tam skirti daugiau laiko.

Gaminimo greitis

Kuo didesnis ir daugiau funkcijų atliekantis kavos aparatas bus, tuo greičiau jis pagamins kavą. Tik turėkite omenyje, kad tokie kavos aparatai paprastai reikalauja daugiau priežiūros ir kainuoja brangiau, tad svarbu įvertinti savo galimybes. Kad viskas būtų aiškiau, prieš įsigydami kavos aparatą galite pabandyti apskaičiuoti, kiek maždaug kavos puodelių išgeriate per dieną, kokia jo savikaina ir kiek per mėnesį galite skirti išlaidų kavos aparato išlaikymui. Jei nežinote, kaip apsispręsti, rekomenduojame kreiptis į konsultantus, kurie pagal jūsų paskaičiavimus padės pasirinkti į jūsų biudžetą telpantį variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *