Skip to content
Home » Kas galima miestuose šunų šeimininkams?

Kas galima miestuose šunų šeimininkams?

  • by
šuo

šuo

Miestuose šunų šeimininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų. Daugiabučių namų buto savininkas ar buto nuomininkas savo bute gali laikyti vieną šunį ir vieną katę.  Šunų ir kačių savininkas, laikantis gyvūnus daugiabučiame name, turi gauti raštišką sutikimą tų butų savininkų, su  kurių butų sienomis ribojasi butas, kuriose laikomas gyvūnas. Išbuto į laiptinę ar koridorių šunis būtina vesti su pavadėliu ir antsnukiu. Maži dekoratyvinių veislių šunys gali būti vedami be antsnukio, bet su pavadėliu. Šunis galima vedžioti, tik šunims vedžioti skirtose teritorijose arba kitose retai žmonių lankomose vietose. Gyvūnų savininkai privalo užtikrinti, kad gyvūnai neterštų laiptinių, liftų, kitų bendro naudojimo patalpų, o priteršus- ekskrementus išvalytų.

Lauko šiukšliadėžės

Žmonės rūpinasi, kad švara ir ekologija vyrautų ne tik namuose, bet ir viešose lauko erdvėse. Lauko šiukšliadėžės  kiekvienam praeiviui suteikia didelį patogumą, kadangi nereikia ilgai galvoti, kur mesti su savimi turimas šiukšles. Taip pat tinkamai suderinus jas su kitais architektūros elementais galima išgauti ne tik patogų, bet ir  gražų visos aplinkos vaizdą. https://www.miestui.lt/mazoji-architektura/lauko-siuksliadezes Šiukšliadėžės gali būti įvairios: Plieninės, ketaus, metalinės, betoninės, antivandalinės lauko šiukšliadėžės su užraktu, su medžio apdaila, su peleninėmis, be peleninų, nuorukų šiukšliadėžės, rušiavimo lauko šiukšliadėžės. Jos tvirtinamos prie sienos ar stulpo. Be to gaminamos ir vidaus šiukšliadėžės, požeminės ar pusiau požeminės.

Kur statomos lauko šiukšliadėžės?

  • Parkuose;
  • Miesto aikštelėse;
  • Gatvėse;
  • Šalia viešojo transporto stotelių;
  • Šalia prekybos centrų ir kitų pramogų erdvių;
  • Nuosavų namų kiemuose;
  • Šalia daugiabučių;

Lauko šiukšliadėžių dizainas

Betoninės šiukšliadėžės- geriausias pasirinkimas, nes tokie gaminiai labai universalūs ir gali būti pritaikomi kone kiekvienoje viešoje erdvėje. Standartiškai  betoninės lauko šiukšliadėžės gaminamos kvadratinės formos, tačiau siekiant prisitaikyti prie jau esamo eksterjero, gaminamos ir išskirtinių formų. Tinkamai parinktas dizainas gali paversti net ir tokius objekus, kaip šiukšliadėžės, išskirtinėmis eksterjero puošmenomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *