Skip to content
Home » Kam reikalingi aeratoriai-skarifikatoriai

Kam reikalingi aeratoriai-skarifikatoriai

  • by
aeratorius

aeratorius

Artėjant pavasariui prasideda aplinkos tvarkymo rūpesčiai – perkamos įvairios priemonės vešliai vejai – sėklos, trąšos, taip pat ir kai kurie įrankiai jų priežiūrai. Esminis įrankis vejai prižiūrėti yra grėblys. Jie paprastai naudojami dviejų rūšių. Rudenį lapai grėbiami su lapų grėblių, o pavasarį naudojamas grėblys neilgais 5-7 cm ilgio metaliniais virbais. Kai veja yra vos keli kvadratiniai metrai, grėblio visiškai pakanka. Bet kai reikia sutvarkyti 2-5 arus vejos, grėblį galite padėti į šalį ir net nesidaužyti rankų – čia padės aeratoriai-skarifikatoriai.

Ką daro aeratoriai ir skarifikatoriai

Tai du elektriniai ar benzininiai o gal ir rankomis varomi prietaisai, kurie atlieka vieno grėblio darbą. Tiesiog šie prietaisai dirba kur kas efektyviau.

Kodėl pavasarį reikia grėbliu supurenti veją. Priežastys yra 2:

  1. Būtina pašalinti samanas ir pernykštę žolę, kad nauja žolė geriau augtų.
  2. Reikia supurenti žemę, kad iki žolės šaknų geriau patektų vanduo ir kitos naudingos medžiagos, pavyzdžiui, pavasarį beriamos trąšos ar sėklos, jei norima veją sutankinti.

Galima atskirai išskirti ir dar vieną funkciją – kad vejos paviršiuje nesusidarytų balos, nes po žiemos žemė būna gerai įmirkusi, todėl bet koks lietus baigiasi balomis, o tai nėra itin gerai vejai.

Kad būtų atliekami šie du svarbūs darbai, buvo sukurti du įrankiai – aeratorius ir skarifikatorius. Aero graikiškai reiškia orą, tad iš pavadinimo galima nuspėti, kad šio prietaiso paskirtis – įleisti oro į žemės paviršių. Aeratoriai turi veleną su grėblio virbus primenančiais stipinais. Kai aeratorius važiuoja, velenas sukasi ir stipinai įsminga kelis centimetrus į žemę ir ją išpurena.

Skarifikatoriai yra skirti surinkti nuo žemės seną žolę ir samanas. Jie taip pat turi veleną, ant kurio sumontuoti specialūs metaliniai diskai, primenantys žvaigždutes. Žvaigždutės sukasi ir pakelia nuo žemės seną žolę, lapus ir kitus nešvarumus. Šie prietaisai yra skirtingi.

Kodėl aeratorius-skarifikatorius?

Sodo prekių prekybvietėse dažnai matysite aeratorius, skarifikatorius, o kartais ir aeratorius-skarifikatorius. Kodėl tai skirtingi prietaisai? Žemės ūkyje labai svarbu dirbti efektyviai. Dėl to paprastas metalinis grėblys ir keičiamas motoriniu prietaisu su ne viena funkcija ar nustatymu. Aeratorius-skarifikatorius yra vienas prietaisas, kuriam galima keisti du skirtingus velenus – aeratoriaus stipinus arba skarifikatoriaus žvaigždutes-peiliukus priklausomai nuo to, ką planuojate daryti – valyti veją, ar ją purenti.

Renkantis tokį prietaisą svarbu atkreipti dėmesį į darbinį plotį ir variklio galią. Darbinis plotas yra 30-40 cm. Kuo didesnė variklio galia, tuo geriau dirba prietaisas ir ilgiau tarnauja. Dar svarbu, kad būtų senos žolės surinkimo krepšys, kad viską būtų patogu supiltį į komposto dėžę.

Aeratoriai-skarifikatoriai parduodami ir internetu, todėl čia galima rasti kokybiškų prietaisų itin gera kaina.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *