Skip to content
Home » Kaip prižiūrėti papuošalus?

Kaip prižiūrėti papuošalus?

papuošalai

papuošalai

Kaip prižiūrėti savo papuošalus, tikriausiai ypatingai aktualu moterims, kurios dažniausiai pačios perka arba gauna juos dovanų. Perkant juvelyrinius dirbinius, juvelyras arba pardavėjas visuomet paaiškina, kaip prižiūrėti, kuo valyti ir kur geriausia laikyti nusipirktą papuošalą. Tačiau šiuos patarimus daugelis užmiršta vos išėjusios iš parduotuvės.

Kad papuošalai išliktų gražūs, neprarastų savo blizgesio ir spalvos, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Rekomenduojama nedėvėti papuošalų maudantis, dirbant įvairius namų ruošos darbus, kadangi naudojama vonios kosmetika bei chemija gali gaminius paveikti neigiamai. Tačiau labai dažnai papuošalai moterims yra tarsi kūno dalis ir jos retai kada juos nusiima.

Kaip prižiūrėti, atnaujinti aukso ir sidabro dirbinius namų sąlygomis?

Sidabras yra linkęs juoduoti greičiausiai. Auksas juoduoja rečiau. Tai nutinka dėl netinkamų laikymo sąlygų, drėgmės, prakaito, moterims – nuo naudojamos kosmetikos ar kvepalų. Su sidabriniais dirbiniais rekomenduojama neplauti rankų, nesimaudyti vonioje ar po dušu, nesportuoti. Geriausia, parėjus į namus ar prieš sportą juos tiesiog nusiimti. Rekomenduojama kiekvieną kartą nusiėmus nuvalyti ir pasidėti į dėžutę papuošalams laikyti. Sidabro gaminių nelaikyti su kitais metalais.

Aukso ir sidabro papuošalus namų sąlygomis lengvai išvalysite pamirkę juos šiltame muiluotame vandenyje keletą minučių. Išėmus švelniai nuvalyti minkštu audiniu, labai svarbu gerai nusausinti. Sidabrui nenaudoti dantų pastos, nes jis yra minkštas metalas, todėl galima subraižyti paviršių. Auksui, praradusiam blizgesį, galima panaudoti keletą lašų amoniako.

Kaip prižiūrėti juvelyrinius dirbinius su įvairiais akmenimis, deimantais ar perlais?

Gaminiai su inkrustuotais akmenimis reikalauja daugiau priežiūros, juos valyti reikėtų dažniau. Reikia atkreipti dėmesį, koks tai akmuo ir kokios jo savybės. Kai kurie akmenys reaguoja į tiesioginius saulės spindulius, vandenį, gali pakeisti spalvą. Deimantus ir perlus taip pat galima paskalauti muiluotame vandenyje, tiesa, perlus – vos keliolika sekundžių, gerai nusausinti ir laikyti medvilniniame maišelyje, jokiu būdu ne plastikiniame.

1 thought on “Kaip prižiūrėti papuošalus?”

  1. ačiū labai naudingas straipsnis, atėjo jau metas atsinaujinti vestuvinius žiedus. kokybę pavyko gauti labai gerą, bet vis tik mūvime kasdien ir dirbdami darbus nenusiimam, normalu, kad reikia kartas nuo karto pablizginti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *