Skip to content
Home » Kaip pasirūpinti naminiais augintiniais?

Kaip pasirūpinti naminiais augintiniais?

Prieš įsigyjant augintinį reikia pagalvoti ar tikrai turėsite pakankamai lėšų ir laiko jo priežiūrai. Kai jau tvirtai apsisprendžiate, kad sugebėsite suteikti viską, ko reikia, reikėtų pradėti galvoti apie daiktus kurie būtini. Kokie daiktai? Tai yra guolis, indai, transportavimo dėžė, rūbai, šampūnas ir kt. Priemonės reikalingos, priklausys nuo to, kokį gyvūną turėsite. Taip pat priklauso ir nuo to kokios jis veislės. Juk skirtingų priemonių reikės ne tik šunims ar katėms, bet ir jų veislėms, tarkim, ilgaplaukio ir trumpaplaukio šuns kailio priežiūra bus skirtinga. Reikia ne tik pasirūpinti daiktais, kurie būtini, bet ir užsirašyti apsilankymui  pas veterinarą. Visuomet patariama rinktis kliniką savo augintiniui pagal gydymo paslaugų reikaligumą ir gydytojų profesionalumą. Nepamirškite, kad reguliarūs apsilankymai pas gerą veterinarijos gydytoją užtikrina gerą augintinio sveikatą.

Kaip pasirūpinti savo augintiniais prasidėjus rudeniui?

Šunims labiausiai kenkia drėgmė ir skersvejai. Pirmiausia artėjantį rudenį šaltoms naktimis pajunta voljeruose gyvenantys šunys ir labiausiai tie, kurių būda netinkamai įrangta. Drėgmė ir skersvėjai kenkia ne tik šuns kailiui, odai, bet ir vidaus organams. Rudenį ir žiemą gali paūmėti chroniškos augintinio ligos: ausų uždegimai, sąnarių, inkstų, šlapimo pūslės negalavimai. Todėl turite dar atidžiau rūpintis šunų ausimis, valyti jas, neleisti kauptis drėgmei.

Sterilizacija ir kastracija

Kastracija  atliekama patinams- prapjaunamas kapšelis ir pašalinamos sėklidės. Kačių sterilizacija– operacija, kurios  metu patelei pašalinamos sėklidės ir gimda. Tai sudėtingesnė už kastraciją procedūra, kadangi būtina atverti pilvo ertmę. Abi šios operacijos atliekamos tik su bendra narkoze, todėl yra visiškai neskausmingos.

Kokia kastracijos ir sterilizacijos nauda?

Patelės. Kačių ruja pasireiškia mažiausiai iki pat gilios senatvės. Rujos metu katės elgesys labai pasikeičia- ji kniaukia raičiojasi ant nugaros. Ruja  trunka vidutiniškai 3 savaites ir pasireiškia kraujavimu iš lytinių takų, kale ima domėtis šunys. Šiuo laikotarpiu jūs turite nuolat saugoti savo augintinę nuo  atsitiktinio susikergimo, kitaip turėsite npageidaujamų šuniukų  ar kačiukų lizdą. Sterilizavę savo augintinę jūs išvengsite visų minėtų problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *