Skip to content
Home » Kaip pasirinkti šilumos siurblį?

Kaip pasirinkti šilumos siurblį?

  • by

Net neabejojame, jog pritarsite – nieks nesukelia tokio didelio diskomforto, kaip buvimas neapšiltintoje patalpoje esant žemai oro temperatūrai. Šiandien vienas ekonomiškiausių būdų įsirengti šildymą namuose ar darbo vietoje – šildymo siurbliai. Tai išties puikūs šildymo sprendimai. Manoma, jog jie yra gerokai efektyvesni ir neabejotinai pigesni už šildymą elektra. Be to, siurbliai  puikiai užtikrina oro kondicionavimą ir reikiamą drėgmės palaikymą. Šaltuoju metų sezonu šilumos siurbliai šilumą perneša iš lauko į namus, o karštuoju – šilumą išstumia iš namų į lauką.

Pradėkime nuo to, kur pirkti šilumos siurblį. Rimgauda meistrai užtikrina, jog jie profesionaliai tiesia dujų, šilumos tiekimo, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklus, įrengia dujų, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo, vandentiekio ir nuotekų šalinimo inžinerines sistemas. Tai rodo tikrai atsakingą požiūrį į kliento poreikius ir savo darbą.

Grįžkime prie šilumos siurblių. Šiandieninėje rinkoje siūlomi šilumos siurbliai gali būti tokie, kurie energiją gauna iš:

  • Sistema žemė-vanduo.
  • Sistema vanduo-vanduo.
  • Sistema oras – vanduo.
  • Sistema oras-oras.

Dažnas klientų klausimas – kokios galios šilumos siurblio reikia? Šildymo sprendimai turi būti gerai apgalvoti. Šilumos siurblio galia labiausiai priklauso nuo šildomo ploto. Be abejonės, kuo namas ar butas yra didesnis, tuo didesnės galios įrenginys bus reikalingas. Per mažos galios siurbliui reikės daugiau laiko pakelti patalpos temperatūrą iki reikiamos ir tai pareikalaus didesnių elektros sąnaudų.

Iš mūsų paminėtų šilumos siurblių patys paklausiausi yra siurbliai oras – oras ir siurbliai oras – vanduo. Pirmieji šilumą perduoda per vandenį, vadinasi, name turi būti grindinis šildymas arba radiatoriai. Šie siurbliai labai tinka didesnio ploto namams, kurie turi daug atskirų zonų. Taip yra todėl, tokia šildymo sistema gali šildyti daug patalpų vienu metu.

Antrieji šilumą perduoda per orą, todėl dar gali būti vadinami  oro kondicionieriais. Šie siurbliai tinkamesni vientisos erdvės namams. Meistrai pasakoja, jog jiems tenka susidurti su tokia praktika, kai šių siurblių pageidaujama didesniuose namuose. Anot jų, tai ne problema. Tiesiog didesnio ploto namuose rekomenduojama montuoti po atskirą įrenginį kiekvienoje patalpoje.

Dera nepamiršti ir geoterminių šilumos siurblių. Jie turi du pagrindinius privalumus: yra ilgalaikiai ir labai tyliai dirba. Tačiau jie yra mažiau praktiški už prieš tai minėtus siurblius mažame sklype esantiems pastatams. Įrengimas jų yra šiek tiek brangesnis, todėl geoterminiai šilumos siurbliai taps puikiu pasirinkimu tuo atveju, jeigu norimas apšildyti pastatas yra gana didelės kvadratūros ir stovi didesnės apimties sklype.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *