Skip to content
Home » Kada sunoksta moliūgai?

Kada sunoksta moliūgai?

  • by
moliūgai

moliūgai

Pastaruoju metu rudeninis derlius be moliūgų kažin ar įsivaizduojamas. Ši vertinga bei skani daržovė pažįstama beveik visame pasaulyje. Moliūgai mus žavi tiek savo maistinėmis savybėmis, tiek skoniu, tiek spalvomis, dydžiais bei formomis, tiek universalumu. Jie puikiai tinka sriuboms, košėms, troškiniams, kepiniams, kompotams, ar gaminant kosmetiką. Juos net galima naudoti kaip dekoratyvinius interjero elementus. Neprapjauti moliūgai gali ilgai išlikti gražūs. Lietuvos daržuose ir soduose ši nuostabi daržovė taip pat gana dažnai sutinkama. Nors dažniausiai valgomas yra moliūgo vidus (minkštimas), tačiau maistui tinka tiek žiedai, tiek lapai, tiek jauni ūgliai.

Labai smagu yra tai, kad moliūgai ne tik skanūs, gražūs bei vertingi, bet juos dar ir nesudėtinga užsiauginti. Jie labai mėgsta purias bei derlingas dirvas. Nemažai žmonių užsiaugina moliūgų tiesiog ant komposto krūvos.

Tai rudeninės daržovės, kurių derlių būtina nuimti rugsėjo pabaigoje, šalnoms dar neprasidėjus. Tą padaryti galima tada, kai vaisius tampa veislei būdingo dydžio bei spalvos. Geriausia tai daryti saulėtą dieną. Pjaudami palikite moliūgui 10-15 cm kotelį – taip jis geriau laikysis. Nuskintiems vaisiams leiskite keletą dienų pagulėti saulėje. Jei nesuprantate, ar jau galima skinti, nagu paspauskite moliūgo odelę. Ant tinkamai sunokusio vaisiaus neliks jokios duobutės.

Jei Jums teko nuskinti moliūgus, kurie, tikėtina, nėra visai sunokę, nepergyvenkite. Saugomi gerai vėdinamoje patalpoje, kur laikosi apie 3 laipsnius šilumos, o santykinė oro drėgmė 60-75%, jie kuo puikiausiai sunoks ir išsilaikys iki gruodžio mėnesio. Nuskintus subrendusius moliūgus sėkmingai išlaikysite net iki gegužės. Ilgiau saugant jų skonis gerėja, nes viduje esantis krakmolas pamažu virsta į cukrų. Sudėkite moliūgus taip, kad jie nesilietų vienas prie kito ir nuolatos vis patikrinkite, ar nepradeda pūti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *