Skip to content
Home » Automobilio stiklo remontas: kaip jo išvengti?

Automobilio stiklo remontas: kaip jo išvengti?

  • by

Automobilio stiklo remontas ar keitimas – nemalonus rūpestis, dažniausiai kainuojantis nemažai pinigų. Remontuoti  stiklą yra pigiau nei keisti, tačiau dalis vairuotojų vis tiek delsia kreiptis dėl tokios paslaugos. Nors šiandien profesionalūs meistrai jau siūlo tokias paslaugas  atlikti vos per pusvalandį ir tai kainuos vos keliasdešimt eurų. O kartais tokią paslaugą galima gauti ir visai nemokamai. Visgi, kaip rūpintis savo automobiliu, kad remonto pavyktų išvengti?

 

Kodėl skyla stiklas?

Turbūt dažniausia priežastis, dėl kurios vairuotojai pamato savo stikluose įdaužą, kai į priekinį stiklą pataiko akmenukas. Labai dažnai jis atskrieja iš priešais važiuojančio automobilio arba kai važiuojama žvyruotu paviršiumi. Besisukantys automobilio ratai pakelia akmenukus ir jie gali atsitrenkti į priekinį stiklą, taip jame palikdami įskilimą.

Be to, pasitaiko ir kitokių atvejų, kuomet vairuotojai susiduria su stiklo įtrūkimus. Pavyzdžiui, labai dažnai pasitaiko atvejų, kai kažką vežant automobiliu, dėl per greito stabdymo,  į stiklą atsitrenkia daiktai. Tai ypač aktualu tuomet, kai vežamos kokios nors statybos ar remonto medžiagos. Pavyzdžiui, lentos ar pan. Dažnai tokie daiktai vežami išilgai automobilio, nepritvirtinus, todėl vairuoti tenka labai atsargiai, bet ne visada pavyksta, įdaužiamas stiklas ir reikalingas automobilio stiklo remontas.

Kaip išvengti skilimo?

Tam, kad stiklas ilgai tarnautų pagal savo paskirtį, reikia tinkamai prižiūrėti jį. Tai ypač svarbu kalbant apie priekinį stiklą, kuris skirtas ne tik vairuotojo matomumui, bet ir papildomai apsaugai. Jis apsaugo vairuotoją ir keleivius ne tik nuo aplinkos veiksnių, bet ir nuo kontakto avarijos metu. Todėl stiklą reikėtų nuolat tinkamai prižiūrėti.

Pirmiausia, reguliariai atnaujinti valytuvus. Netinkami ir nusidėvėję valytuvai braižo stiklą ir ilgainiui dėl to gali atsirasti įtrūkimų. Taip pat stiklui prižiūrėti reikia naudoti tik tam pritaikytas priemones. Tai reiškia, kad reikalingos specialios šluostės ir gremžtukai. Labai dažnai netinkamomis priemonėmis valant ledą nuo stiklo, galima jį subraižyti ar įskelti. Tuomet bus reikalingas automobilio stiklo remontas. O važiuoti iki serviso žiemą kai pro stiklą pučia vėjas, menkas malonumas.

Kaip atliekamas remontas?

Iki šiol ne visi vairuotojai žino, kad įskilusį stiklą galima ne tik keisti, bet ir remontuoti. Galbūt todėl dalis jų delsia kreiptis į meistrus, kai randa įskilimą savo stikle. Jie vis dar nežino, kad nedideli įtrūkimai gali būti pašalinti greitai ir efektyviai. Ypač, kai automobilyje naudojami kokybiški stiklai. Tokie kaip AGN automobilių stiklai. Profesionalai su tam pritaikytomis priemonėmis nedidelį įdužimą užpildo ir paverčia nebe tokiu pavojingu. Stiklas ir toliau gali kokybiškai tarnauti. Toks  stiklo remontas užtrunka trumpai ir nebrangiai kainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *