Skip to content
Home » Ar verta turėti saulės elektrinę 10 kW

Ar verta turėti saulės elektrinę 10 kW

 

Dažnai žmonėms kyla klausimas, ar verta įsirengti didžiausią saulės elektrinę, už kurią valstybė skiria kompensaciją – 10 kW galingumo.

Kokia saulė elektrinės 10 kW kaina?

Norėdami sužinoti tikslią jėgainės kainą, kreipkitės į saulės energetikos įmonę. „Saulės grąža“ – viena iš patikimiausių tokių įmonių Lietuvoje savo svetainėje siūlo skaičiuoklę. Puslapyje www.saulesgraza.lt galėsite paskaičiuoti preliminarią saulės elektrinės 10 kW kainą.

Ar verta turėti didesnę elektrinę, jei neišnaudojama visa jos gaminama elektra?

Saulės elektrinė 10 kW per metus pagamina vidutiniškai 10 000 kWh elektros. Tai pakankamai daug energijos vienos šeimos ir namo poreikiams. Jeigu visos neišnaudojate, energijos likučiu galite atsiskaityti su elektros tinklais už jos pasaugojimą. Jėgainė daugiausiai energijos gamina nuo balandžio iki spalio mėnesio, per šį laiką pagaminamas perteklius, kuris lieka nesunaudotas. Pasirašius sutartį su elektros tinklais, šis perteklius saugojamas juose už papildomą mokestį. Ši saugoma elektra jums pravers šaltuoju metų laiku ir naktį, kai jėgainė gamina mažai energijos.

Elektros tinklai siūlo kelis planų variantus dėl energijos pasaugojimo. Gaminantiems daugiau energijos nei jos suvartojama, patogus planas, kai 36 % saugomos elektros atiduodama tinklams už jos pasaugojimą, o 64 % lieka jūsų poreikiams ir namo išlaikymui. Turint šį planą ir per metus sunaudojant apie 6000 kWh elektros, apsimoka turėti šiek tiek didesnę jėgainę.

Kitas plano variantas – mokėti 0,043 euro už 1 kWh pasaugojimą.

Trečias variantas – mokėti mėnesinį 2,18 euro mokestį už 1 kW instaliuotos galios. Šis planas neapsimoka, jeigu energijos daugiau sunaudojama iš karto ir nėra daug pervedama į tinklus.

Jeigu vis dar abejojate ar norite didesnės jėgainės, verta pridurti, kad saulės elektrinės 10 kW kaina šiais 2020 metais yra labai patraukli. Valstybė moka net 30 % kompensaciją už 1 kW galios, taigi jūs gausite 3230 eurų paramą. Jėgainė atsiperka per 5-7 metus. Pasirinkę pirmą plano variantą, atsipirkus elektrinei, jūs beveik neturėsite jokių papildomų išlaidų už elektrą, nes su tinklais galėsite atsiskaityti savo pagaminta energija.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *