Skip to content
Home » Ar galimas pamatų betonavimas žiemos metu?

Ar galimas pamatų betonavimas žiemos metu?

  • by
namas

Nors statybų įkarštis dažniausiai vyksta vasaros metu, tačiau dažnas norėdamas sutaupyti į specialistus kreipiasi rudenį, kad žiemos metu būtų statomas namas. Visiškai natūralu, kad žiemą paslaugų įkainiai yra pigesni ir nors dažniausiai darbo sąlygos yra sudėtingesnės, visgi, statybų sektoriuje dirbantys asmenys noriai teikia paslaugas.

Bet kokio pastato statybos prasideda nuo pamatų, tad klausimas – ar pamatų statymas galimas žiemos metu?

Pirmiausia, žinoma, reikalingas pamatų pasirinkimas. Tačiau kai žinote, kurie geriausiai tinka pagal gruntą bei kokie labiausiai dera prie Jūsų namo projekto – visi kiti darbai gali būti atliekami ir žiemą.

Nors įprasti statybos darbai žiemos metu dažniausiai kainuoja pigiau, kadangi statybininkai neturi daug darbo, tad mažina įkainius, tačiau štai pamatų dėjimas vėsiuoju metų laiku Jums kainuos daugiau. Paprasčiausiai siekiant, kad statybos būtų efektyvios ir žiemos šaltis nesugadintų pamatų dar jų nepastačius – reikės naudoti daugiau priemonių, kurios suteikia didesnę apsaugą, tad natūraliai tai daugiau kainuoja. Pavyzdžiui, klojimo metu gali tekti ir dažniausiai tenka šildyti klojimų pamatus, kurie taip pat yra papildomai uždengiami ir panašiai, o tam dažniausiai reikia įsigyti specialias apsaugos priemonės. Ir nors dažniausiai pamatai betonuojami, kai šaltukas lauke nėra didelis, tačiau papildoma apsauga vistiek reikalinga, o tai kelia ir įkainius.

Jeigu norite preliminariai įsivaizduoti, kiek pamatų klojimas kainuos daugiau žiemos metu – specialistai teigia apie 5 eurus už metrą. Žinoma, viskas priklauso ir nuo pasirinktų pamatų. Jeigu norite, kad jie būtų klojami žiemą, tokiu atveju pamatų pasirinkimas įvertinamas apgalvojus ir šį niuansą. Vėlgi, geriausias konsultacijas gali suteikti profesionalai, kurie sudėlioję visus klientų poreikius bando rasti tinkamiausią kompromisą.

Tiesa, nors paslaugų kainos žiemos metu dažniausiai būna didesnės, tačiau dėl mažesnio užimtumo profesionalai labai dažnai taiko įvairias nuolaidas. Taigi, galiausiai sunku atsakyti, kuris variantas bus – kainuos brangiau ar pigiau? Juk galima rasti pačius geriausius profesionalus, kurie atliks darbą, tačiau pačiam pirkti priemones, jeigu žinote, kol jas galima įsigyti kur kas mažesnėmis kainomis. Tiesa, nepamirškite, kad maža kaina neturi reikšti mažos kokybės, kadangi tokiu atveju svarbiausia namo vieta  – pamatai, nebus tvirti ir neatlieka jiems tinkamai paskirtos funkcijos. Galiausiai, išliejus pamatus gali kur kas pigiau kainuoti kiti darbai, pavyzdžiui, plytų dėjimas ir tokiu atveju sumokėjus kiek daugiau už pamatus vėliau galima daug sutaupyti, kol statybininkai statys namą.

Taigi, šiuo atveju reikalingas detalų skaičiavimas bei įvertinimas. Vienu atveju gali atrodyti, kad žiemos metu juosti pamatus geriau, kai tuo tarpu kiti akcentuoja, kad vasaros metu statybos eisis kur kas greičiau. Skiriantis klientams ir jų poreikiams tuo pačiu skiriasi ir galimybės, tad rinkitės teisingai, apgalvotai ir taip, kaip Jums labiausiai atrodo tinkama.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *