Skip to content
Home » 5 mėnesių kūdikio maitinimas

5 mėnesių kūdikio maitinimas

  • by
vaikas

vaikas

Kai kuriems 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiams nebeužtenka vien mamos pieno, todėl jiems jau reikalingas papildomas maitinimas. Jeigu kūdikis nepasisotina valgydamas mamos pieną ar pieno mišinį, pasitarkite su gydytoju, nes tai gali būti laikas  pradėti naują atapą. Keturių- šešių mėnesių amžiaus kūdikiai nebegauna pakankamai maisto medžiagų ir energijos vien iš mamos pieno ar pieno mišinio. Su papildomu maistu kūdikis atras begalę naujų skonių, o tai labai svarbu dėl jo tolesnio vystymosi.

Nuo ko pradėti papildomą maitinimą?

Per kelis ateinančius mėnesius dienos maitinimas mamos pienu ar pieno mišiniu palaipsniui bus keičiamas į maitinimą tirštu maistu. Pirmiausia rekomenduojama keisti pietų meto maistą, po to- vakarienės, galiausiai- pavakarių. Rytais jūsų kūdikis toliau valgys pienuką.

Kodėl mamos turėtų pasitengti žindyti kuo ilgiau?

Motinos pienas yra tinkamiausias naujagimių ir kūdikių maistas, o žindymas turi ypatingą biologinį bei emocinį poveikį motinos ir vaiko sveikatai. Motinos piene yra būtent tų medžiagų, kurių reikia kūdikiui. Jis lengvai virškinamas ir efektyviai įsisavinamas, saugo kūdikį nuo infekcinių ir neinfekcinių ligų  kūdikystėje ir vėliasniame amžiuje, padeda kūdikiams vystytis emociškai ir intektualiai. http://www.avent.limedika.lt/straipsniai/skatiname-jus-kuo-ilgiau-maitinti-krutimi/291/item Krūtimi žindomi kūdikiai rečiau miršta nuo staigaus kūdikių mirties sindromo, mažiau serga kvėpavimo takų, virškinimo sistemos  ligomis, juos daug rečiau kamuoja alergijos ir nutukimas. Motinos pienas nieko nekainuoja.

Kodėl moterys skuba kuo greičiau užbaigti kūdikio žindymą?

Daugelis moterų, iškilus  pirmiems sunkumams, skuba kuo greičiau užbaigti kūdikio žindymą. Vienos galvoja, kad joms trūksta pieno, kitos nerimauja, kad krūtys praras savo grožį, priaugs svorio. Neretai norima save realizuoti, turėti daugiau laisvo laiko ir tada pereinama prie dirbtinio maitinimo. Nepriklausomai nuo to, kada kūdikis pradėjo gauti papildomą maistą, jį ir toliau reikia maitinti motinos pienu. Didelė dalis mamų gali gana ilgai maitinti kūdikį savo pienu. Tačiau iškilus sunkumams, mamoms reikia ryžto ir žinių, kad galėtų ilgiau maitinti savo vaiką motinos pienu, kuris yra svarbus energijos, baltymų ir vitaminų šaltinis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *