Skip to content
Home » Rugpjūčio mėnesio darbai sode

Rugpjūčio mėnesio darbai sode

  • by

Rugpjūtis – metas, kai nurauname, nuskiname gausų derlių ir ruošiamės ateinančiam rudeniui. Natūralu, kad šis nuostabus vasaros mėnuo tam tikra prasme yra atsisveikinimas su šiltuoju sezonu. Laukia daug darbų, kurie turi būti atlikti iki rudens. Ir nors pastarasis taip pat dar gali būti gana šiltas, tačiau dažniausiai vasara ir skelbia darbų pabaigą, tad daugelis žmonių stengiasi bent jau didžiąją dalį susitvarkyti iki ateis ruduo. Tokiu atveju bus galima kur kas ramiau laukti to minėto vėsiojo metų laiko, kuris dažniausiai siejasi su ramybe…

Svarbiausia, kad IKI leidinys naujas padės jums įsigyti viską, ko reikia, kad rugpjūčio mėnesio darbai būtų atliekami greitai ir sėkmingai ir sutaupyti. O galiausiai vis labiau vėstančius vakarus vainikuoti skaniu maistu.

Ką reikia padaryti sode?

Pirmiausia Jūsų laukia derliaus nuėmimas. Rugpjūtį nuimamas vasarinių veislių obuolių, kriaušių, slyvų, pomidorų, agurkų, paprikų, baklažanų, cukinijų ir kitų daržovių derlius. Svarbu laiku nuimti derlių, nes pernokę vaisiai ir daržovės gali prarasti skonį ir maistingąsias savybes.

Taip pat kai kurie specialistai teigia, kad tai yra geriausias laikas genėjimui. Rugpjūčio pradžioje dar galite genėti vyšnias ir trešnes. Taip pat šiuo metu genimos obelys pašalinant statmenai augančius stiprius ūglius.

Nors daugeliui atrodo, kad tai metas, kai gamta eina ilsėtis, tačiau tręšimo – taip pat reikia nepamiršti.  Rugpjūčio pabaigoje galima tręšti rudenį žydinčias gėles, kad jos gausiau žydėtų. Taip pat šiuo metu tręšiami vaismedžiai ir vaiskrūmiai, kad jie geriau pasiruoštų žiemai. Rugpjūtį oras vis dar gali būti karštas ir sausas, todėl svarbu reguliariai laistyti augalus, ypač jaunus ir neseniai pasodintus.

Rugpjūčio pabaigoje galima sėti žieminių svogūnų, česnakų, ropių, ridikėlių, salotų, petražolių ir kitų daržovių sėklas. Taip pat šiuo metu galima sodinti braškių, aviečių, serbentų ir kitų vaiskrūmių sodinukus.

Darže – irgi daug darbų

Rugpjūtį nuimamas bulvių, morkų, burokėlių, kopūstų, žiedinių kopūstų, brokolių ir kitų daržovių derlius. Nuėmus derlių, reikia paruošti dirvą žiemai. Tai apima dirvos purenimą, piktžolių pašalinimą ir tręšimą.

Šio mėnesio pabaigoje galima sėti žieminių svogūnų, česnakų, ropių, ridikėlių, salotų, petražolių ir kitų daržovių sėklas. Rugpjūtis – puikus metas kompostuoti augalų liekanas, nupjautą žolę ir kitas organines atliekas.

O kur dar gėlynai

Reguliariai pašalinkite nužydėjusius žiedus, kad skatintumėte gausiai žydėti gėles. Rugpjūčio pabaigoje galima tręšti rudenį žydinčias gėles, kad jos gausiau žydėtų.

Kadangi šį mėnesį oras vis dar gali būti karštas ir sausas, todėl svarbu reguliariai laistyti gėles, ypač jaunas ir neseniai pasodintas.

Be šių darbų, rugpjūčio mėnesį galite atlikti ir kitus įvairius darbus sode ir darže, pavyzdžiui, sutvarkyti sėklas, taip pat ir sodo įrankius ir pan. Svarbiausia – reguliariai prižiūrėti augalus ir pasirūpinti, kad jiems netrūktų drėgmės, maisto medžiagų ir šviesos. IKI prekybos centruose galima įsigyti pagrindinius sodo darbams reikalingus reikmenis – krepšius, laikymo ir konservavimo talpas, taip pat ir maisto produktus, kad derlius būtų išlaikomas visą žiemą. Svarbiausia, perkant iki galima sutaupyti nemažai pinigų dėl įvairių tuo metu vykdomų akcijų ir nuolaidų.

Tags:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *